Radore’nin yenilikçi bir kurum olması

Tuna Sakar, 14 Şubat 2015

Bu yazımda içinde yer aldığım projelerde hizmetlerini deneyimleme fırsatı yakaladığım Radore‘den ve sektöre olan katkılarından bahsetmek istiyorum. Öncelikle belirtmeliyim ki ben uzun yıllardır Sadece Hosting müşterisiyim ve bu yazı da kesinlikle bir firmayı göklere çıkarıp diğerlerini de alaşağı etme çabası değildir.

Sadece Hosting tarafında son derece memnunum. Dönem dönem yoğun trafik alan medya projelerinde yer aldığım için hem santrale hem de prosedürlere takılmadan direk kendisine ulaşabileceğim çok yardımsever bir müşteri temsilcim var (-ki bu avantaj acil durumlarda resmen hayat kurtarıyor. Tahmin edersiniz ki sinirden patlama noktasına gelen işverenin yanında ticket açıp beklemek, bir de bunun üzerine rutin robotik yanıtları almak tam bir travma) hem de “CDN henüz oturmadı ama ben gece 1 ya da 2 gibi evden kontrol edip size geri dönüş yaparım” diyebilecek kadar samimi ve özverili uzmanları var ve gerçekten de uzmanlar. Öyle ki, bir sorun için kendilerine ulaştığınızda sorunu çözmekle kalmayıp bir de sorunun nedenleri ve önlemleri ile ilgili size ayakta danışmanlık hizmeti verip, kitaplarda bulamayacağımız pratik öneriler de bulunuyorlar, var olsunlar.

Radore ile de geçen yıl tanıştım. Projeye ortasından girdiğim için ben sürece dahil olmadan önce Radore tercih edilmişti. Nedenini sorduğumda belirgin bir sebepten ziyade kurumun bilinirliğinden istifade edildiğini öğrendim. Dürüst olmak gerekirse en ufak bir teknik aksaklık yaşamadık ve aldığımız hizmet gerçekten kaliteliydi. Fakat bu yazıyı yazmama vesile olan asıl husus, bu birliktelik boyunca Radore’nin beni yeni bir dünya ile tanıştırmış olmasıdır. Daha önce tecrübe etmediğimden dolayı doğal olarak önemi hakkında da fikir sahibi olmadığım bir atmosfere dahil oldum ve sanırım bunun için Radore’ye içten bir teşekkür etmeliyim.

Radore, belirli periyodlarda x bir konunun uzmanını konuşmacı olarak davet edip, İstanbul’un en renkli toplantı salonlarını kiralayıp, bir de üzerine güzel güzel kahvaltılar, ciciler biciler ile Workshop ve seminerler düzenliyordu. Hem biz müşterilerinin bilgi ve becerilerini arttırmayı hedefliyor hem de ekosisteme katkıda bulunuyordu. Ben müşterileri olduğum süre zarfında çok bilinen bir içerik yönetim sisteminin ileri derece kullanımı, püf noktaları ve yine gelişmiş bir SEO uygulamalı anlatımı ile ilgili iki Workshop’a katıldım. Hem etkinlikten, hem de orada bulunan Radore ekibinin samimiyetinden de son derece memnun kaldım. Tabi daha sonra içinde bulunduğum proje geliştirilip başka bir kuruma satıldığından dolayı bende Radore’nin bu etkinliklerine elveda demek zorunda kaldım ama yine de katılmış olduğum etkinliklerden edindiğim bilgiler (özellikle SEO, konuşmacı Mert Erkal‘dı ) bazı kilit konularda daha sonra işimi inanılmaz kolaylaştırdı. Hatta öyle ki, tanıtılan bir hizmetin biraz üzerine gittim ve şu an çok farklı bir kulvarda o konudan ekstra gelir elde ediyorum. Tabi orada kurduğunuz yeni ilişkiler, tanıştığınız insanlar da cabası.

Yani evet, şüphesiz %99 Uptime oranı da önemli bir husus ama insanın bazen servis sağlayıcısıyla oturup karşılıklı çay içmesi, sohbet etmesi ve istişare yapması da çok keyifli :) Dolayısıyla ben kişisel olarak ahde vefa’ya önem veren bir insan olduğumdan, şimdiye kadar her projeme canla başla sahip çıkan ve beni yarı yolda bırakmayan Sadece Hosting’den tabi ki ayrılmayacağım, zaten teknik olarak da hiçbir sıkıntı yaşamıyorum ve çok memnunum ama yine de Radore’yi de bu çalışmalarından ötürü gerçekten takdir etmek istiyorum.

Son olarak bu yazıyı okuyanları Radore’nin güncel haberleri paylaştığı  kurumsal bloglarından da haberdar etmek isterim.

Buna ek olarak Natro da uzun zamandır takibim altında ve onlar da bu ara çok mükemmel işler yapıyorlar. Zaman zaman how-to tadında zaman zaman güncel haberleri paylaştıkları çok güzel bir kurumsal  blogları var ve buna ek olarak ilgiyle takip ettiğim bir de dergileri var. Özellikle röportajları harika.

Dilerim kısa zamanda tüm kurumlardan geleneksel kurum-müşteri ilişkisine böyle katkılar sunacak gelişmeler ve yenilikler duymaya başlarız.

Natro dergiyi okumak için de lütfen aşağıdaki görsele tıklayın.

natro, natro dergi

Sevgiler.